Stalker 2 grą na setki godzin. Twórcy ujawniają szczegóły na temat rozgrywki

Z każdym miesiącem dowiadujemy się kolejnych informacji na temat nadchodzącego hitu - Stalker 2. Tym razem twórcy zdradzili, ile zajmie nam przejście gry.

Zakhar Bocharov ze studia GSC Game World w wywiadzie dla serwisowi GamingBolt ujawnił, że przejście Stalkera 2 może nam zająć nawet setki godzin. Oczywiście wiąże się to z wykonywaniem zadań pobocznych i eksploracją.

To bardzo długa gra, nawet jeśli zdecydujesz się tylko podążać za głównym wątkiem. Jeśli zechcesz zająć się dalszą eksploracją i zadaniami pobocznymi, możesz spędzić w niej setki godzin – Zakhar Bocharov.

Niestety, chcąc poznać dokładnie całą historię Zony będziemy zmuszeni przejść grę więcej niż jeden raz. Twórcy wyjaśniają, że nasze decyzje mają ogromny wpływ nie tylko na historię, ale również świat przedstawiony. W grze jest tak wiele zmiennych, że nie sposób poznać każdy element fabuły podczas jednej rozgrywki.

Zobacz również:

Nie zdradzając zbyt wiele, ujmijmy to w ten sposób: nie da się zobaczyć wszystkiego za jednym razem. Gracz będzie potrzebował kilku podejść, aby zobaczyć całą zawartość fabularną – Zakhar Bocharov.

Deweloper zdradził nam również, że czeka na nas ogromny, pozbawiony ekranów ładowania, świat, w którym gracze nigdy nie będą mogli poczuć się bezpiecznie. Stalker 2 otrzyma elementy rozgrywki znane z horrorów i surwiwali. Bocharov wyjaśnia, że jego zespół chce, aby gracze na każdym kroku czuł zagrożenie.

W Stalker 2 (jak i w całej serii) chodzi o to, by być małym i niemal bezbronnym w skrajnie stresujących i niebezpiecznych warunkach, walczyć ze śmiercią w każdej sekundzie, wiedząc, że jeśli zginiesz, Strefa nawet tego nie zauważy i nic się nie zmieni. Immersive simowe elementy w Stalker 2 mają sprawić, że poczujesz się jak ta osoba – Zakhar Bocharov.

Stalker 2 powinien zadebiutować jeszcze w tym roku. Gra zmierza obecnie wyłącznie na PC i Xbox Series X / S. W przypadku konsol Microsoftu, Stalker 2 już w dniu premiery będzie dostępny w ramach abonamentu Xbox Game Pass.

Zobacz również: Stalker 2 – premiera, rozgrywka, platformy. Wszystko co wiemy na temat gry