Stalker 2 już w dniu premiery ma wycisnąć "ostatnie soki" z Xbox Series X

Stalker 2 będzie wspierał ray tracing i 120 kl/s na Xbox Series X.

Microsoft opublikował listę gier, które zostaną zoptymalizowane pod kątem Xbox Series X. Znalazła się na niej m.in. produkcja studia GSC Game World - Stalker 2. Z publikacji dowiadujemy się, że nowy Stalker zapewni nam niezwykłe doznania audiowizualne, a to m.in. za sprawą wsparcia dla rozdzielczości 4K czy technologii ray tracing. Co więcej, produkcja zapewni nam krótkie ekrany ładowania i będzie działać nawet w 120 kl./s.

Z opisu gry na stronie Microsoftu dowiadujemy się również, że Stalker 2 zaoferuje nam jeden z największych otwartych światów w historii, wypełniony anomaliami, mutantami i artefaktami o niezwykłej mocy. Podobnie jak w pierwszej części serii, ogromną rolę odegra również fabuła. Decyzje graczy mają być kluczowe nie tylko dla samej historii, ale również świata przedstawionego. Fani survival horrorów i shooterów mogą już zacierać ręce.

Podczas konferencji Xbox Games Showcase otrzymaliśmy pierwszy zwiastun Stalker 2.

Póki co, produkcja studia GSC Game World zmierza wyłącznie na Xbox Series X i PC. Możliwe jednak, że w dalszej przyszłości gra trafi również na PlayStation 5.

Zobacz również: PS Plus sierpień 2020 - poznaliśmy darmowe gry od Sony