Stalker 2 na pierwszym zwiastunie, zapowiada się hit

Stalker 2 otrzymał pierwszy, klimatyczny zwiastun. Produkcja studia GSC Game World będzie czasowym exclusivem Xbox Series X.

Stalker 2

Stalker 2

Kontynuacja kultowego Stalkera z 2007 roku, to obecnie jedna z najdłużej powstających gier w branży. Po raz pierwszy usłyszeliśmy o niej w 2010 roku. Po dwóch latach wytężonych prac, studio GSC Game World ogłosiło, że anuluje projekt. Po blisko dekadzie - w maju 2018 roku, deweloper niespodziewanie ogłosił, że powrócił do prac nad Stalker 2. Od tamtej pory otrzymaliśmy zaledwie kilka konkretnych informacji. Dowiedzieliśmy się m.in. że produkcja powstaje na silniku Unreal Engine oraz otrzymaliśmy pierwszy screen z gry.

Po latach oczekiwania, wreszcie możemy stwierdzić, że Stalker 2 nabiera realnych kształtów. Podczas Xbox Games Showcase zaprezentowano pierwszy materiał z gry, który wręcz ocieka klimatem.

Stalker 2 zmierza na PC z Windows 10 i konsole Xbox Series X, gdzie przez określony czas będzie tytułem na wyłączność. W późniejszym terminie produkcja GSC Game World trafi również na PlayStation 5. Kiedy możemy spodziewać się debiutu produkcji? Twórcy jeszcze niedawno twierdzili, że celują w 2021 rok.

Zobacz również: Fable powraca, nowa odsłona serii zmierza na Xbox Series X i PC

Jeśli lubicie klimaty Stalkera, to spodoba wam się również Metro Exodus, które możecie dostać na PS4, Xbox One i PC.