Stało się, legenda piłki nożnej znika z FIFA 22

Po długiej batalii sądowej, legenda piłki nożnej, Diego Maradona znika z gry FIFA 22. To jednak jeszcze nie koniec historii.

FIFA 22 (fot. EA Sports)

Już w ubiegłym roku pojawiły się pierwsze informacje o batalii sądowej, która toczy się pomiędzy EA Sports, prawnikiem Matiasem Moria oraz córkami zmarłego sportowca. Spór dotyczy udostępniania wizerunku w grach spod znaku FIFA.

Deweloper korzystał z wizerunku Diego Maradony na mocy umowy podpisanej ze Stefano Cecim, byłym agentem piłkarza. W ten sposób legendarnego sportowca mogliśmy widzieć m.in. w trybie FUT. Według sądu agent nie ma możliwości udowodnienia tego, że rzeczywiście ma prawa do wizerunku i rozporządzania nim. Do momentu zakończenia sprawy i ustalenia, kto tak na prawdę może zarządzać wizerunkiem Diego Maradony, sędzia nakazał wprowadzenie działań zapobiegawczych. Na ich mocy EA Sports musiało usunąć piłkarza z gry FIFA 22.

Zobacz również:

W grze pojawia się następujący komunikat:

Ze względu na spór prawny z udziałem strony trzeciej, musimy wstrzymać występowanie Diego Maradony w pakietach FIFA Ultimate Team Packs, Ultimate Draft i drużynie Soccer Aid World XI. (...) mamy nadzieję, że w pewnym momencie w przyszłości przywrócimy do gry jedną z największych ikon futbolu.

Na zakończenie sprawy zapewne będziemy musieli jeszcze długo poczekać. Miejmy nadzieję, że Maradona wróci do gry, ponieważ przez wiele osób określany jest jako najlepszy zawodnik trybu Ultimate Team.

Zobacz także: Mecz Szkocja - Polska - gdzie obejrzeć za darmo w telewizji i internecie?