Stan Oregon pozywa Oracle

Władze amerykańskiego stanu Oregon złożyły w sądzie pozew przeciwko Oracle America Inc. Powodem jest wadliwie wdrożony projekt Cover Oregon, który miał być centrum wymiany danych dla placówek medycznych stanu oraz czynności związanych z ubezpieczeniem zdrowotnym.

Stan domaga się odszkodowania w wysokości 240 milionów dolarów, a w pozwie jako winni niepowodzenia projektu zostali wymienieni: Stephen Bartolo (wiceprezes odpowiedzialny za systemy i sprzęt), Thomas Budnar (wiceprezes zajmujący się kontaktami z władzami), Kevin Curry (wiceprezes), Safra Catz (szefowa działu finansowego), Brian Kim (menadżer) oraz Ravi Puri (konsultant firmy). Dodatkowo pozwana została firma konsultingowa Mythics Inc., będąca pośrednikiem Oracle. Kwota 240 milionów ma posłużyć pokryciu strat powstałych na skutek wadliwego wdrożenia projektu. Oracle wzięło za niego 130 milionów dolarów.

Stan Oregon pozywa Oracle

Pozew - w którym wyliczono dokładnie szkody i straty - liczy sobie dokładnie 126 stron. Oracle broni się jednak, mówiąc, że proces sądowy jest "desperacką próbą zrzucenia odpowiedzialności na firmę za szkody powstałe w wyniku braku umiejętności władz Oregonu w prowadzeniu kompleksowych projektów IT". Jak było naprawdę - o tym rozstrzygnie wkrótce sąd.

Zobacz również:

  • Microsoft próbował wykupić serwis Pinterest