Standardowe wtyczki

Nowe sieciowe i modemowe karty PC Card 3Com wyposażono w standardowe gniazda RJ-45 i RJ-11, zamiast instalowanych do tej pory gniazd typu pop-out.

Dotychczas w sieciowych i modemowych kartach PC Card produkowanych przez firmę 3Com do podłączania kabli wykorzystywane były niekonwencjonalne gniazda - pop-out. W przypadku zagubienia specjalnych kabli nabycie nowych wiązało się nie tylko ze sporym wydatkiem, ale i z częstymi problemami z dostępnością produktów w sklepach. Nowe karty 3Com wyposażono w standardowe gniazda - karty modemowe w czteropinowe RJ-11, a karty sieciowe w ośmiopinowe RJ-45.

Nowe wersje kart będą produkowane w standardzie Type III PC Card. Zapowiadana na sierpień karta modemowo-sieciowa 3Com 10/100 LAN+56K Global Modem CardBus PC Card będzie dostępna w cenie 269 USD. Wyposażona jedynie w adapter sieciowy 10/100 LAN CardBus powinna być dostępna przed końcem br. w cenie 189 USD.

Karty Type III są dość grube i ze względu na swoje rozmiary "blokują" dwa gniazda PC Card w notebookach. 3Com przygotowuje także wersje Type II wyposażone w opatentowane przez firmę gniazdo XJack, do którego można podłączyć zarówno linię telefoniczną, jak i kabel sieciowy, a urządzenie automatycznie rozpoznaje rodzaj połączenia. Dzięki XJack do notebooka można podłączyć także telefon komórkowy, umożliwiający bezprzewodową pracę w sieci.


Zobacz również