Stany Zjednoczone przegrały z Chinami wyścig o wdrożenie 5G

Chińczycy znacznie lepiej radzą sobie z implementacją sieci 5G od amerykanów.

W chwili obecnej jesteśmy w trakcie ogromnej transformacji. Sieć 5G przestała być ciekawostką i przyszłościowym rozwiązaniem. Kolejne kraje przystępują do implementacji sieci 5G na coraz większych powierzchniach. Technologia ta chociaż może wydawać się jedynie ciekawostką wpłynie na rozwój nauki i technologii oraz życie codzienne milionów osób. Wszystkie kraje, które tylko mogą sobie na to pozwolić wygospodarowały już odpowiedni kapitał, aby wraz z partnerami technologicznymi rozwijać sieć 5G.

Stany Zjednoczone przegrały z Chinami wyścig o wdrożenie 5G

Źródło: huawei.com

Również w Polsce przeprowadzane są prawdziwe testy z wykorzystaniem sieci 5G. Prowadzi je Play na terenie Torunia.

Poprzednie technologie takie, jak 3G oraz 4G LTE były początkowo rozwijane w Stanach Zjednoczonych oraz Europie. W przypadku sieci 5G jest nieco inaczej. Amerykanie przegrali wyścig z Chinami. Sieć 5G w USA rozwija się znacznie wolniej, niż w Chinach, a wszystko dzieje się pomimo blokady handlowej dla Huawei'a - jednego z gigantów technologicznych zajmujących się siecią 5G.

Najnowsze informacje na temat rozwoju sieci 5G na terenie Stanów Zjednoczonych pochodzą z najbardziej zaufanego źródła - FCC czyli Federalnej Komisji Łączności Stanów Zjednoczonych. Jej pracownik Brendan Carr uważa, że w USA nie ma zbyt wielu pracowników technicznych, którzy znają się na technologii 5G. Oprócz tego Jonathan Adelstein - prezes American Wireless Communications Infrastructure Association uważa, że Stany Zjednoczone powinny natychmiastowo rozpocząć przyśpieszone szkolenia dla pracowników, którzy zajmują się wdrożeniem sieci 5G.

To właśnie z powodu braku odpowiednio wyszkolonego personelu Stany Zjednoczone mają problem z implementacją sieci 5G na szeroką skalę. Chińczycy robią to taniej, szybciej i z dużo wyższymi marżami.

Źródło: gizchina.com