Star Citizen zebrało już 250 milionów dolarów, a do premiery wciąż daleka droga

Studio Cloud Imperium Games - autorzy gry Star Citizen, pochwaliło się, że ich największe dzieło zgromadziło już 250 milionów dolarów, pochodzących z akcji crowdfundingowych.

Gra Star Citizen to jeden największych fenomenów współczesnego crowdfundingu, tej ambitnej produkcji udało się już zgromadzić 250 milionów dolarów. Na tą imponująca sumę składają się wpłaty od ponad 2,4 miliona graczy. Co więcej, w samym tylko listopadzie bieżącego roku, darczyńcy zasilili konta studia o kolejne 9 milionów dolarów.

Warto też dodać, że 250 milionów dolarów to nie cała kwota jaką pochłonie Star Citizen. Twórcy gry - Studio Cloud Imperium Games, prowadzi również oddzielną zbiórkę, której głównym celem będzie kampania marketingowa produkcji, tam udało się obecnie zebrać kolejne 46 milionów dolarów.

Cloud Imperium Games pracuje nad swoim opus magnum już blisko dziewięć lat. Pomimo ogromnego budżetu, którym nie powstydziłoby się większość wysokobudżetowych gier AAA, końca produkcji wciąż nie widać.

Star Citizen z każdym rokiem wzbudza coraz więcej emocji, produkcja ta może okazać się światowym fenomenem albo największym przekrętem w historii crowdfundingu. W maju tego roku, dziennikarze Forbesa informowali, że proces produkcji gry nie przebiega najlepiej, a co więcej, spora część uzyskanych funduszy została źle zagospodarowana. Czy kiedyś doczekamy się oficjalniej premiery Star Citizen? Dla dobra całej idei crowdfundingu, miejmy nadzieję, że tak.

źródło: gamesindustry.biz