Star Trek: Deep Space Nine – The Fallen

Ostatnimi czasy zaobserwować możemy wysyp gier, których akcja rozgrywa się w świecie Gwiezdnej Wędrówki. Tytuły te w większości - poza samymi bohaterami i miejscem rozgrywki – niewiele mają wspólnego z prawdziwym Star Trekiem.

Fabuła The Fallen jest jedną z ciekawszych jakie napotkamy przeglądając różnorakie gry komputerowe. Akcja toczy się wokół stacji kosmicznej DS9 – granicznego posterunku Federacji. Na samym początku dowiadujemy się o znalezieniu ciał dwóch kardassińskich zołnierzy „wtopionych” w konstrukcje stacji. W ten oto sposób rozpoczyna się nasza przygoda.

Gra toczy się na dwóch płaszczyznach. Pierwsza to stacja kosmiczna. Druga to tzw. misje wypadowe. Na stacji poznajemy jedynie opinie członków naszej załogi. Rola gracza ogranicza się tu do prowadzenia dialogów i analizowania faktów. Dopiero w czasie misji czeka na nas prawdziwa przygoda.

Lokacje porażają swym ogromem i różnorodnością. Jako gracz zwiedzisz wiele interesującym miejsc, które na długo przykują twój wzrok. Misje również są zróżnicowane począwszy od ratowania rozbitków, poszukiwaniu starożytnych artefaktów aż po odbijanie okrętów. W razie jakichkolwiek problemów wystarczy połączyć się z resztą zespołu aby uzyskać podpowiedź.

Czymś co przydaje się w trakcie gry jest oczywiście broń. Do naszej dyspozycji oddano m.in.: fazery, karabiny, miny, granatniki oraz bat`leht Worfa. Broń jaką otrzymamy zależeć będzie od specyfiki poszczególnych misji, dzięki czemu za każdym razem dostajesz coś innego.

Grafika wywołuje mieszane uczucia. The Fallen obsługuje ten sam silnik co Unreal Tournament. Z jednym wyjątkiem – tutaj akcje obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Z jednej strony charakteryzuje się to dużą płynnością gry (głównie dla posiadaczy kart 3Dfx) oraz przestronnymi lokacjami, a z drugiej pewną... nazwijmy to kanciastością. Widać to szczególnie po twarzach napotkanych postaci, które na dodatek wyglądają jakby były brudne!

Muzyka nie budzi większych zastrzeżeń. Wszelkie odgłosy dobrane zostały prawidłowo. Tworzy to specyficzny nastrój, a jednocześnie urozmaica grę, dzięki czemu jest ona bardziej dynamiczna.

The Fallen przykuło mnie do komputera na wiele godzin. Ciekawe misje, wartka akcja, przyzwoita grafika, dobre spolszczenie oraz niska cena (29.90 zł) powodują, że tytuł ten jest bardzo atrakcyjną propozycją dla wszystkich miłośników serii Star Trek.