Star Trek Online potwierdzony!

Jeszcze niedawno przyszłość Star Trek Online stała pod wielkim znakiem zapytania. Teraz wszystko wskazuje na to, że fani świata stworzonego przez Gene'a Roddenbery'ego, mogą być spokojni.

Star Trek Online tworzony będzie przez Cryptic Studios, autorów m.in. City of Heroes. Jak zapowiadają twórcy, gra ukaże się na platformę PC oraz konsole.

Użytkownicy będą mieli okazję wcielić się w kapitana statku należącego do Federacji lub Kligonów. Aby sprostać zadaniu eksploracji świata gry, niezbędnym będzie najęcie odpowiedniej załogi oraz jej wytrenowanie. Do tego dojdzie jeszcze odpowiednie przygotowanie statku kosmicznego (uzbrojenie i inne modyfikacje).

Akcja Star Trek Online będzie kontynuacją linii fabularnej z ostatnich seriali Star Trek. Gracze "wkroczą w XXV wiek zawierając sojusze i odkrywając nowy, niezbadany świat".

Wciąż jest jeszcze wiele niewiadomych. Nieznany jest chociażby wydawca gry. Więcej szczegółów ma się pojawić na oficjalnej stronie gry już 10 sierpnia. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.