Star Wars Battlefront – pierwsze screeny

Po niespełna miesiącu od pierwszej oficjalnej zapowiedzi Star Wars: Battlefront, firma Lucas Arts zdradza wreszcie nieco detali na temat opracowywanego produktu i publikuje pierwsze screeny.

Wydawca potwierdził informacje o tym, że Star Wars: Battlefront zostanie wydana na konsole PS2 i Xbox oraz komputery PC. Wiedzieliśmy już, że będzie to osadzona w świecie Gwiezdnych Wojen, strzelanina zoptymalizowana do drużynowych rozgrywek wieloosobowych. Teraz Lucas Arts zdradził, że w wersjach przeznaczonych na konsole, w rozgrywce przez Internet będzie mogło wziąć udział do 16 graczy jednocześnie, a za pośrednictwem LAN, nawet 32. Natomiast w wersji przeznaczonej na komputery osobiste w rozgrywkach w Internecie będzie mogło wziąć udział do 32 graczy jednocześnie, a w sieci LAN do 64. We wszystkich wersjach będzie dostępny również moduł "voice chat" umożliwiający komunikację pomiędzy graczami za pośrednictwem zestawów słuchawkowych.

W grze nie zabraknie trybu singleplayer, a klasyczne tryby rozgrywek wieloosobowych wzbogaci ciekawie zapowiadający się tryb "Conquest". Moduł ten przeznaczony jest do rozgrywek drużynowych, w których poszczególne drużyny w kolejnych bitwach dążą do podbicia całej galaktyki. Każdy wygrany pojedynek będzie nagradzany 'specjalną umiejętnością' dla całej drużyny, którą jej członkowie będą mogli wykorzystać podczas następnej bitwy.

Akcja gry będzie toczyć się w 15 środowiskach i dziesięciu różnych planetach znanych z sagi Star Wars. Znajdziecie tu m.in. misje, których akcja będzie toczyć się na planetach Hoth, Geonosis, Yavin, Tatooine czy Naboo. Gracze będą mogli wcielić się w jedną z dwudziestu różnych jednostek z czterech frakcji - Rebel Alliance, Imperial Army, Clone Army i Droid Army. Każdy z dostępnych żołnierzy będzie posiadał specjalne umiejętności i będzie mógł korzystać z rozmieszczonych na ziemi wieżyczek strzelniczych i piętnastu różnych pojazdów, znanych ze świata Gwiezdnych Wojen (m.in. AT-ST i X-wing).

Zwiastun gry:

http://www.gamestar.pl/ftp/program.asp?id=1744&sys=gry

Więcej informacji:

http://www.lucasarts.com

Pozostałe screeny:


Zobacz również