Star Wars: Battlefront we wrześniu

Firma Lucas Arts ogłosiła wreszcie oficjalną datę premiery gry 'Star Wars: Battlefront' - strzelaniny MMO FPP, osadzonej w świecie znanym z sagi Gwiezdnych Wojen. Premiera gry będzie połączona z debiutem klasycznej trylogii Star Wars na DVD, a wśród dodatków dostępnych w tym wydaniu znajdzie się również demo gry. Zarówno gra, jak i zestaw filmowy, zadebiutują 21 września 2004.

Star Wars: Battlefront jest strzelaniną FPP, zoptymalizowaną do drużynowych rozgrywek w Sieci i zostanie wydana na konsole PS2 i Xbox oraz komputery PC. W wersjach przeznaczonych na konsole w rozgrywce przez Internet będzie mogło wziąć udział do 16 graczy jednocześnie, a za pośrednictwem LAN - nawet 32. Natomiast w wersji przeznaczonej na komputery osobiste w rozgrywkach w Internecie będzie mogło wziąć udział do 32 graczy jednocześnie, a w sieci LAN - do 64. We wszystkich wersjach będzie dostępny również moduł "voice chat" umożliwiający komunikację pomiędzy graczami, za pośrednictwem zestawów słuchawkowych.

W grze nie zabraknie trybu singleplayer, a klasyczne tryby rozgrywek wieloosobowych wzbogaci ciekawie zapowiadający się tryb "Conquest". Moduł ten przeznaczony jest do rozgrywek drużynowych, w których poszczególne drużyny w kolejnych bitwach dążą do podbicia całej galaktyki. Każdy wygrany pojedynek będzie nagradzany 'specjalną umiejętnością' dla całej drużyny, którą jej członkowie będą mogli wykorzystać podczas następnej bitwy.

Akcja gry będzie toczyć się w 15 środowiskach i dziesięciu różnych planetach znanych z sagi Star Wars. Znajdziecie tu m.in. misje, których akcja będzie toczyć się na planetach Hoth, Geonosis, Yavin, Tatooine czy Naboo. Gracze będą mogli wcielić się w jedną z dwudziestu różnych jednostek z czterech frakcji - Rebel Alliance, Imperial Army, Clone Army i Droid Army. Każdy z dostępnych żołnierzy będzie posiadał specjalne umiejętności i będzie mógł korzystać z rozmieszczonych na ziemi wieżyczek strzelniczych i piętnastu różnych pojazdów, znanych ze świata Gwiezdnych Wojen (m.in. AT-ST i X-wing).

Zwiastun gry:

http://www.gamestar.pl/ftp/program.asp?id=1744&sys=gry