Star Wars Galaxies - koniec gry MMO bliski jest

Przykra wiadomość dla grających w Star Wars Galaxies. MMORPG osadzone w świecie znanym z filmów Gwiezdne Wojny już niedługo zniknie z sieci. Jest to wspólna decyzja Sony Online Entertainment oraz LucasArts.

Informacja o zamknięciu wszelkich usług związanych z grą Star Wars Galaxies pojawiła się na forum, a podpisana została przez obie firmy odpowiedzialne za jej powstanie i funkcjonowanie, czyli Sony Online Entertainment oraz LucasArts. Data oficjalnego zamknięcia gry MMORPG to 15 grudnia bieżącego roku.

Prezes SOE, John Smedley w rozmowie massively.joystiq.com powiedział, że decyzja nie ma nic wspólnego z niedawnymi atakami hakerów i zwolnieniami w Sony. Została ona podjęta wspólnie z LucasArts, a jej przyczynami są kwestie biznesowe. Smedley dodał, że w zbliżającym się roku kontrakt między firmami i tak wygasa, a LucasArts skupi się teraz na grze Star Wars: The Old Republic.

Zobacz również:

  • Star Wars: Visions - w końcu wiemy, kiedy premiera!

Pracownicy SOE, którzy obsługiwali Star Wars Galaxies zostaną przesunięci do innego, jeszcze nie ujawnionego, projektu. Do 15 grudnia fani będą mogli skorzystać ze specjalnych ofert Fan Appeciation. Ostatnie dwa miesiące gry będą darmowe dla gracz posiadających aktywne konta do 15 października, a w grudniu w świecie gry odbędzie się specjalne okolicznościowe wydarzenie kończące kilkuletnią przygodę.