Star Wars Galaxies przejdzie zmiany

Chyba każdy komputerowy maniak Gwiezdnych Wojen słyszał o MMORPG osadzonym w świecie swego ukochanego filmu - "Star Wars: Galaxies". Gra pełna jest jednak niedociągnięć, a jej jedynym atutem jest sam klimat sagi Gwiezdnych Wojen.

Gra jest niestety dosyć nudna - szczególnie kuleje system walki i rozwoju postaci. Na szczęście, wiedzą o tym także ludzie z LucasArts, którzy postanowili ulepszyć swoje dzieło! Właśnie tak --firma nie planuje wydania nowej gry, ale zamierza przebudować "na żywca" to, co już istnieje. Niezwykłe doprawdy, bo trudno sobie wyobrazić wprowadzanie zmian w mechanice gry, w którą non stop gra kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Wracając jednak do nowości - na razie wiadomo tylko o planach zmiany sposobu prowadzenia samej walki. Teraz będzie się ona toczyć nie w systemie turowym, lecz w czasie rzeczywistym. Co do zmian w rozwoju postaci - te mają głównie polegać na wprowadzeniu większej liczby podpowiedzi oraz uproszczeniu dotychczasowych schematów, tak aby każdy mógł się we wszystkim łatwo połapać.

Trzymamy kciuki za programistów!


Zobacz również