Star Wars Jedi: Fallen Order w 60 klatkach na sekundę na PlayStaton 4 Pro i Xbox One X

Produkcja studia Respawn Entertaiment otrzyma dwa tryby rozgrywki na najmocniejszych konsolach. Jeden z nich pozwoli nam na komfortową zabawę w 60 klatkach na sekundę.

Premiera Star Wars Jedi: Fallen Order coraz bliżej, z tej okazji twórcy postanowili podzielić się z nami kilkoma ciekawostkami związanymi z grą. Paul Hatfield - jeden z liderów Respawn Entertainment, zdradził, że Fallen Order otrzyma dwa tryby rozgrywki na konsolach PlayStation 4 Pro i Xbox One X. Pierwszy z nich - “performance”, pozwoli nam uruchomić grę w 60 klatkach na sekundę. Natomiast drugi - “quality”, skupiony będzie na wyższej rozdzielczości i lepszych efektach wizualnych, ale przy 30 kl./s. Niestety podstawowe wersje konsol Sony i Microsoftu będą musiały zadowolić się tylko 30 kl./s bez żadnych dodatkowych usprawnień graficznych.

Reżyser gry Star Wars Jedi: Fallen Order - Stig Asmussen, przyznał w wywiadzie dla serwisu Eurogamer, że w ostatnich tygodniach jego zespół dokonał sporych zmian w balansie poziomu trudności rozgrywki. Twórcom zależy, aby gra była przystępna dla jak największego grona odbiorców i zdecydowali się na dodanie nowego poziomu trudności (najłatwiejszego). Zmian doczekał się również standardowy tryb (który również będzie mnie wymagający). Na szczęście Respawn Entertainment pomyślał również o tych, którzy lubią wyzwania i dla nich przygotowano tryb z najtrudniejszą rozgrywką.

Sympatyków uniwersum Gwiezdnych Wojen z pewnością ucieszy fakt, że podczas tworzenia swojej historii, studio Respawn inspirowało się oryginalną trylogią filmową George'a Lucasa, a nie prequelami czy nowymi filmami Disneya.

Star Wars Jedi: Fallen Order zadebiutuje już 15 listopada na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

źródło: wccftech.com/eurogamer.net