Star Wars Jedi: Upadły Zakon - najnowsza aktualizacja wprowadza do gry nowe tryby zabawy oraz przedmioty kolekcjonerskie

Electronic Arts oraz studio Respawn Entertainment dość niespodziewanie udostępnili aktualizację gry Star Wars Jedi: Upadły Zakon, która z całą pewnością ucieszy największych fanów produkcji.

Gra Star Wars Jedi: Upadły Zakon zadebiutowała w połowie listopada ubiegłego roku i okazała się jedną z najciekawszych produkcji osadzonych w uniwersum Gwiezdnych Wojen od lat. Przygody młodego rycerza Jedi - Cala Kestisa, okazały się na tyle ciekawe, że wkrótce po premierze zaczęto spekulować o kontynuacji. Twórcy gry - studio Respawn Entertainment, studzili jednak zapędy graczy, twierdząc, że na takie deklaracje jest jeszcze za wcześnie, choć z wielką przyjemnością chcieliby kontynuować swoją podróż w świecie Gwiezdnych Wojen.

Fani zarówno gry, jak i całego uniwersum, nie dawali jednak za wygraną i prosili przynajmniej o dodatek DLC. Niestety, również w tym przypadku czekało ich rozczarowanie. Reżyser gry Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Stig Asmussen, jednoznacznie stwierdził, że jego zespół stworzył pełną, zamkniętą historię i wprowadzanie do niej nowej zawartości nie ma po prostu sensu.

Gdy wydawało się już, że gracze po przejściu gry i odkryciu wszystkich jej sekretów mogą spokojnie odłożyć ją na półkę i o niej zapomnieć, to Respawn wraz z Electronic Arts postanowili zaskoczyć nas ogromną aktualizacją produkcji.

Do naszej dyspozycji oddano wyczekiwany tryb "nowa gra+", który pozwoli przeżyć całą przygodę jeszcze raz, ale z zachowanie wszystkich elementów kosmetycznych. Niestety, poziom postaci i wszystkie zdolności zostaną zresetowane. W nagrodę za ponowną próbę przejścia gry otrzymamy zupełnie nowy strój dla Cala, inspirowany pancerzem Inkwizytora Sithów oraz nową, zdobioną rękojeść miecza świetlnego.

"Nowa gra+" jest ściśle powiązana z dwoma kolejnymi nowymi trybami, które wprowadza aktualizacja. Pierwszy z nich to "Wyzwania bojowe" - gracze muszą zmierzyć się z kolejnymi falami wrogów, a pod koniec każdego starcia zostaną ocenieni od 1 do 3 gwiazdek. Po zgromadzeniu ich odpowiedniej ilości (12) mogą liczyć na nowe skórki dla droida BD-1. Takich "wyzwań" twórcy przygotowali w sumie 12.

Najciekawiej prezentuje się jednak tryb "Battle Grid", który pozwoli graczom zaprojektować scenariusz kolejnych starć. Do naszej dyspozycji otrzymamy nie tylko wszystkich pomniejszych przeciwników, ale również bossów. Możliwe będzie również wybranie konkretnej planety i dodatkowych modyfikatorów urozmaicających pojedynki.

Aktualizacja Star Wars Jedi: Upadły Zakon jest już dostępna na wszystkich platformach, na których ukazała się gra - PlayStation 4, Xbox One oraz PC.

Zobacz również: Vader Immortal: A Star Wars VR Series zmierza na PlayStation 4

źródło: vg247.com