Star Wars Jedi: Upadły zakon 2 w produkcji?

Twórcy gry Star Wars Jedi: Upadły zakon - Respawn Entertaiment, rekrutują dodatkowych pracowników do prac nad nowym projektem z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Możliwe, że chodzi o Star Wars Jedi: Upadły zakon 2.

Długo przyszło czekać sympatykom Gwiezdnych Wojen na udaną produkcję dla jednego gracza w ich ukochanym uniwersum. Na szczęście wydana w listopadzie tego roku gra - Star Wars Jedi: Upadły zakon, autorstwa studia Respawn Entertaiment okazała się być dziełem znakomitym, co zresztą potwierdziły nie tylko wysokie oceny, ale również znakomita sprzedaż. Szczególnie to ostatnie musiało zadowolić wydawcę tytułu - Electronic Arts, bowiem, jak wynika z najnowszych informacji, Respawn otrzymał "zielone światło" na realizację kontynuacji.

W sieci pojawiła się oferta pracy opublikowana przez Respawn Entertaiment. Studio poszukuje starszego inżyniera oprogramowania i nie ukrywa, że chodzi o trzecioosobową grę akcji w uniwersum Star Wars. Spekuluje się, że może tu chodzić o pełnoprawną kontynuację Star Wars Jedi: Upadły zakon bądź duże rozszerzenie do gry. Biorąc pod uwagę spektakularny sukces "Upadłego zakonu" i pewne skłonności Electronic Arts możliwe, że chodzi o jedno i drugie. Duże rozszerzenie pozwoli utrzymać zainteresowanie grą na dłużej, a w tym samym czasie zespół może już opracowywać pierwsze elementy związane z kontynuacją.

Bez względu na ostateczną decyzję cieszy nas fakt, że Respawn ma pełne wsparcie EA przy pracach nad kolejnym projektem z uniwersum Star Wars, bowiem Upadłym zakonem udowodnili, że czują się w nim znakomicie.

Star Wars Jedi: Upadły zakon jest obecnie dostępne na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

źródło: gamingbolt.com