Star Wars Squadrons oficjalnie, mamy pierwszy zwiastun

Electronic Arts opublikowało pierwszy zwiastun gry Star Wars Squadrons, która pozwoli graczom wcielić się w "gwiezdnowojennych" pilotów.

Electronic Arts przez wiele lat nic nie robiło z licencją Gwiezdnych Wojen. Po premierowym fiasku Star Wars: Battleftront 2 nawet włodarze Disneya nie ukrywali, że są "lekko rozczarowani" postawą swoich partnerów. Wszystko odmieniło się jednak za sprawą znakomitej produkcji Respawn Entertainment - Star Wars Jedi: Upadły Zakon, która nie tylko zebrała znakomite oceny w prasie, ale również rozeszła się w wielomilionowym nakładzie.

EA ma ambitne plany względem Gwiezdnych Wojen i w kuluarach branżowych już się mówi, że trwają prace na Star Wars Jedi 2. Zanim jednak powrócimy do przygód młodego Jedi, dane nam będzie zasiąść za sterami najsłynniejszych myśliwców i statków z uniwersum, a to za sprawą Star Wars Squadrons.

Zaprezentowany dziś oficjalnie tytuł, powstaje w studiu EA Motive. Produkcja zapewni nam zarówno pełnoprawną kampanię dla jednego gracza, jak i rozbudowany tryb sieciowy. Akcja gry zostanie umiejscowiona tuż po wydarzeniach z "Powrotu Jedi". Podczas zabawy będziemy mogli wcielić się w pilota zarówno Nowej Republiki, jak i Galaktycznego Imperium.

Tryb sieciowy natomiast, pozwoli graczom na rywalizację 5 na 5. Twórcy zapewniają, że otrzymamy rozbudowany system personalizacji swoich statków.

Na pokaz rozgrywki z Star Wars Squadrons nie będziemy musieli długo czekać. Electronic Arts potwierdziło już, że zobaczymy go podczas wydarzenia EA Play Live, które odbędzie się w nocy z czwartku na piątek.

Star Wars Squadrons zadebiutuje już 2 października tego roku na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Co istotne, od dnia premiery gra będzie posiadać funkcję cross-play na wszystkich wiodących platformach.

Zobacz również: Resident Evil 8: Village na nowym materiale wideo