Star Wars: The Force Unleashed również na Wii

Firma Lucas Arts ogłosiła, że ich najnowsza produkcja, Star Wars: The Force Unleashed, wyjdzie także na konsolę Wii. Co więcej, wersja na produkt Nintendo będzie posiadać dodatkowy tryb gry.

The Force Unleashed zostało wcześniej zapowiedziane na Xboxa 360, PlayStation 3, DS, a także na PS2 i PSP. Gra w wersji na Nintendo Wii ma w pełni wykorzystywać możliwości słynnego kontrolera konsoli.

Akcja osadzona zostanie między wydarzeniami z trzeciego i czwartego epizodu filmu. Producent zapewnia, że fabuła będzie bardzo ciekawa i wyjawi nowe, nieznane dotychczas, informację o galaktyce.

Wersja na konsolę Wii, oprócz wszystkich funkcji dostępnych w innych wydaniach, będzie posiadać także swoją własną, unikatową. Ma to być możliwość pojedynkowania się innym graczem. Niestety nie ujawniono czy ta funkcja będzie działać przez Internet.

"Wii jest świetną konsolą dla gry takiej jak The Force Unleashed. Dzięki kontrolerom naprawdę może przenieść rozgrywkę do rzeczywistości" - napisał w oświadczeniu szef Lucas Arts, Jim Warden.

Grę tworzy szereg firm. Lucas Arts zajmuje się wersją na PS3 i Xboxa 360. Wersja na Nintendo DS jest przygotowywana przez firmę n-Space. Grą na PlayStation 2, PSP i na Nintendo Wii zajmuje się Krome Studios.