Star Wars: The Old Republic dopiero w 2012 roku?

Electronic Arts nie podało do tej pory dokładnej daty premiery swojej flagowej gry MMO - Star Wars: The Old Republic. Pojawiają się pierwsze doniesienia wskazujące na to, iż produkcja ta może trafić na sklepowe półki dopiero w roku 2012.

Od jakiegoś czasu Electronic Arts utrzymuje, że premiera Star Wars: The Old Republic przewidziana jest na rok 2011, jednak próżno było szukać dokładnej daty. Początkowo gra ukazać się miała na wiosnę, potem we wrześniu, by w ostatnim czasie coraz bardziej prawdopodobny stał się okres końca roku kalendarzowego.

Teraz okazuje się, że brana jest także opcja wypuszczenia Star Wars: The Old Republic dopiero w przyszłym roku. Taką deklarację dało się usłyszeć na konferencji Electronic Arts zwołanej w związku z publikacją wyników finansowych firmy.

Przypomnijmy, że obecnie Star Wars: The Old Republic beta testowane jest przed ponad milion graczy (zgłosiło się około 1,5 miliona o czym informowaliśmy w newsie "1,5 mln kandydatów do beta testów Star Wars : The Old Republic"). Przedstawiciele spółki przyznają, że dodatkowy czas byłby dla nich bezcenny i pomógłby wyłapać więcej błędów, co bezpośrednio przełożyłoby się na jakość końcowego produktu.

Czy jest zatem szansa na mocny tytuł z gatunku MMO? Bardzo możliwe, bowiem świat Star Wars potencjał ma ogromny. Jeśli pójdzie za tym odpowiednie wykonanie to... na taki produkt na pewno warto zaczekać.