Star Wars on-line

Projektanci z LucasArts przygotowują grę multiplayerową mającą konkurować ze słynną Ultimą Online.

Ekipa LucasArts pozazdrościła Ultimy Online programistom z Origin. Koncern przymierza się do wydania na początku 2002 roku gry przeznaczonej wyłącznie do zabawy za pośrednictwem Internetu - Star Wars: Galaxies. Akcja gry osadzona zostanie oczywiście w realiach świata Gwiezdnych Wojen, którego obszerność i różnorodność powinny w tym wypadku stać się wyjątkowo ważnymi atutami.

Gracz otrzyma możliwość wykreowania własnej postaci na zasadach znanych z klasycznych RPG. Oprócz ustalenia wartości poszczególnych współczynników osobowych istotny stanie się wybór profesji (najemnik, żołnierz Rebelii, agent Imperium itp.) i rasy, gdyż te elementy determinować będą przebieg całej rozgrywki.

Akcja toczyć się będzie równolegle na kilkudziesięciu planetach - każda z nich ma unikalne środowisko i zamieszkana jest przez odmienne gatunki stworzeń. Całość zostanie ukazana w trójwymiarowej perspektywie z zastosowaniem widoku FPP. Reszta szczegółów okryta jest na razie tajemnicą, ale uważne śledzenie strony www.starwarsgalexies.com/ powinno z czasem dostarczyć nowych, interesujących informacji o omawianym projekcie.


Zobacz również