StarCraft 2: Heart of the Swarm - zakończenie w sieci?

Świat elektronicznej rozrywki od rana plotkuje o materiale filmowym, który ponoć przedstawia zakończenie kolejnego epizodu gry StarCraft 2. Doczekaliśmy się jednego z najważniejszych wycieków ostatnich lat? Czy klip jest prawdziwy? Wiele wskazuje na to, że tak.

W Internecie pojawił się plik wideo mający być ostatnią animacją z kolejnego epizodu StarCraft 2, który prawdopodobnie trafi do sklepów najwcześniej za kilkunaście miesięcy. Materiał filmowy zawiera olbrzymie spoilery, zdradzające fabułę nowej produkcji. Na prośbę wydawcy gry StarCraft - firmy Activision - klip ten usuwany jest z popularnych serwisów takich jak YouTube. Dodaje to tylko wiarygodności plotce mówiącej o tym, że rzeczywiście mamy do czynienia z prawdziwym zakończeniem Heart of the Swarm.

To zresztą nie jedyna wskazówka, która dodaje autentyczności wyciekowi. W klipie, który jest surową wersją końcowej animacji usłyszymy aktorów wcielających się w postaci Kerrigan, Arcturusa Mengska i Jima Raynora. Umieszczono w nim także znak wodny firmy The Third Floor. To właśnie ona zajmowała się produkcją przerywników filmowych z wydanego kilka miesięcy temu StarCraft 2: Wings of Liberty.

Czy rzeczywiście możemy więc obejrzeć jak kończy się Heart of the Swarm i czy w związku z tym Blizzard postanowi zmienić zakończenie swojego kolejnego dzieła? Te pytania pozostaną zapewne bez odpowiedzi jeszcze przez długi czas. Póki co odważne osoby mogą odwiedzić serwisy Kotaku lub Eurogamer, które pokazują ten materiał filmowy. Trzeba się jednak spieszyć, bo i one mogą wkrótce usunąć ten klip na prośbę Activision.