StarCraft 2 na gwiazdkę 2008?

W ostatnich tygodniach informowaliśmy o naszych przypuszczeniach dotyczących tajemniczej produkcji, nad którą pracuje Blizzard. Choć oficjalne ogłoszenie tytułu nastąpi 19 maja, to fani są już pewni, że będzie to StarCraft 2. Więcej, znane są już szczegóły projektu...

Uczestnicy forum koreańskiego klanu StarCraft: Brood War, FighterForum, donoszą o szczegółach związanych z produkcją StarCraft 2.

Według informacji, które podają, SC 2 będzie RTS'em i trafi na rynek pod koniec 2008 roku. Już w tym roku mają odbyć się beta-testy gry.

Blizzard ma przede wszystkim zachować zbalansowaną mechanikę gry. Mimo to, wprowadzi do rozgrywki szereg nowości: dodatkową frakcję ściśle związaną z postacią Kerrigan, nowe jednostki dla każdej z obecnych ras oraz niespotykane wcześniej surowce. Fabuła ma kontynuować historię pierwszej części gry.

Najbardziej rewelacyjne plotki mówią o tym, że po premierze "dwójki", Blizzard zamknie serwery obsługujące Battlenet pierwowzoru. Decyzja miałaby w brutalny sposób skłonić graczy do zakupu sequelu.

Czy informacje są tylko wybujałymi fantazjami koreańskich graczy, czy też faktycznie pochodzą z pewnych źródeł? Nie wiadomo. Wiele innych serwisów (głównie zachodnich) podaje, że SC 2 faktycznie będzie... Ale jako MMO a nie RTS.

Kto ma rację? Na odpowiedź przyjdzie nam poczekać już niecały tydzień, do 19 maja.

Jak do tej pory regularnie zasypywani byliśmy mniej, lub bardziej wiarygodnymi plotkami o kontynuacji Starcrafta. Tym razem wydaje się jednak, że faktycznie coś jest na rzeczy. Czy zatem uda się w końcu pokonać krwiożerczych Zergów? przekonamy się wkrótce!