StarCraft II beta - testy ruszyły

Blizzard uruchomił zamknięte beta testy gry StarCraft II. Producent rozpoczął wysyłkę zaproszeń do udziału w testach do tysięcy graczy z całego świata.

Najnowsza odsłona kultowej strategii czasu rzeczywistego nosi podtytuł Wings of Liberty. Fabuła drugiego StarCrafta zaczyna się w miejscu, w którym zakończył się dodatek do "jedynki"- Brood War.

Testy będą odbywać się w fazach. W każdej z nich wezmą udział wyselekcjonowani użytkownicy, spełniający określone kryteria. W trybie wieloosobowym będzie można poprowadzić do walki oddziały Zergów i Protossów.

Zobacz również:

  • Nie tylko Call of Duty. Najlepsze gry o II wojnie światowej

Gracze uczestniczący w zamkniętych testach będą mogli sprawdzić nie tylko jakość wykonania samej gry (m.in. nowy silnik graficzny) czy też przydatność nowych jednostek, ale również innowacje i usprawnienia Battle.netu. Usługa ta ma stanowić jedyną platformę dla rozgrywki wieloosobowej w StarCrafcie i innych tytułach Blizzarda.

StarCraft to jeden z najlepszych RTS-ów w historii. Od wydania pierwszej części gry mija w tym roku już 12 lat - nic dziwnego, że fani czekają ze zniecierpliwieniem na premierę kolejnej części.

Oficjalna zapowiedź StarCraft II miała miejsce w maju 2007 r. Mówiło się wtedy, że gra trafi na półki sklepów pod koniec 2008 r. Niestety premiera była w ostatnich latach kilka razy przesuwana - jednym z powodów takiego stanu rzeczy, przywoływanym przez Blizzarda, była właśnie konieczność dopracowania usługi Battle.net.

StarCraft II beta - zobacz wideo z testów:

Aktualny termin wejścia gry na rynek to połowa 2010 r.

Więcej informacji: StarCraft II