StarCraft II bije rekordy

Najnowsza produkcja amerykańskiego studia Blizzard - zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami - bije rekordy. Od premiery StarCraft II minął właśnie miesiąc, a jego autorzy postanowili podzielić się wynikami sprzedaży uzyskanymi przez grę.

Wielkiego zaskoczenia nie ma. Kontynuacja jednego z największych pecetowych hitów wszech czasów znika ze sklepowych półek w ekspresowym tempie. Pomaga jej w tym oczywiście fakt, iż w tym samym dniu mogli po nią sięgnąć miłośnicy gier z całego świata. Mimo to wynik uzyskany przez StarCraft II. jest imponujący. Produkcja ta z marszu stała się najszybciej sprzedającą strategią czasu rzeczywistego w historii elektronicznej rozrywki. Jednocześnie została najlepiej sprzedającą się pecetową produkcją tego roku. Po pierwszym miesiącu od pojawienia się w sklepach, po StarCraft II sięgnęły trzy miliony osób.

Tytuł ten, o czym warto przypomnieć, został podzielony na trzy części. W każdej kolejnej poznamy historię jednej ze strony wirtualnego konfliktu. Po Wings of Liberty wydane zostaną Heart of the Swarm oraz Legacy of the Void. Premiera pierwszego z dwóch kolejnych tytułów powinna się odbyć za mniej więcej rok. Na ostatnią część StarCraft II poczekamy kolejne dwanaście miesięcy.

Zobacz również:

  • Blizzard kończy ze wsparciem dla Starcraft 2
  • Diablo Immortal z kolejnymi problemami? Premiera dopiero w przyszłym roku
  • Bandai Namco wprowadza na rynek Tamagotchi z R2-D2