StarCraft II doczekał się dema

Długo oczekiwany StarCraft II: Wings Of Liberty firmy Blizzard ukazała się w lipcu tego roku. Do tej pory jednak nie posiadał dema umożliwiającego przetestowanie gry. Ten problem nie jest już aktualny, gdyż wersja demonstracyjna właśnie została wydana.

Od premiery gry minęło prawie 5 miesięcy. Do tej pory osoby, które chciały ją wypróbować na swoich komputerach, mogły zrobić to tylko dzięki przepustce od osoby, która wcześniej kupiła już StarCrafta II oraz dodatek Cataclysm do World Of Warcraft.

Liczba tych przepustek była ograniczona. W taki sposób można było korzystać z gry tylko przez określony czas (7 h, lub 14 dni), a do jej użytkowania potrzebne było konto na Battle.net.

Obecne demo jest nieograniczone czasowo, ale nie umożliwia rozgrywki multiplayer, z której StarCraft jest najbardziej znany. Dostępne są natomiast trzy misje kampanii singleplayer oraz potyczka jeden na jeden z komputerem, w której obie strony sterują poczynaniami Terran.

Blizzard podaje, że do grania nie potrzeba konta Battle.net, ani połączenia internetowego. Są one jednak wymagane, gdy chcemy wykonać upgrade do pełnej wersji. Kto nie zna jeszcze StarCrafta II, ten ma okazję sprawdzić, czy chce wydawać na grę Blizzarda 150-220 zł, bo w takim przedziale cenowym można nabyć ją w Polsce.