StarCraft II także na Maka

Na imprezie 2007 Blizzard Worldwide Invitational, która odbyła się w Seulu w Korei Południowej, firma Blizzard Entertainment ogłosiła oficjalnie kolejną odsłonę bardzo popularnej gry RTS (real-time strategy) - StarCraft. Użytkowników komputerów z jabłuszkiem pewnie ucieszy fakt, że firma zamierza udostępnić grę również dla systemu MacOS X.

Do tej pory firma sprzedała ponad dziewięć i pół miliona kopii gry StarCraft. Blizzard zdaje sobie sprawę, że oczekiwania graczy wobec kolejnej części gry są bardzo duże, jednak ma nadzieję, że nowa gra spełni je bez problemu. W kolejnej części gracze zobaczą rozbudowane i jeszcze bardziej zróżnicowane rasy Protoss, Terran i Zerg, nowe jednostki i mechanizm gry, a także znane już z pierwszej części jednostki, jednak z całkowicie nowymi możliwościami. StarCraft II będzie wykorzystywał własny silnik graficzny 3D, z realistyczną fizyką i wysoką jakością renderowanego obrazu.

StarCraft II

StarCraft II

Oprócz rozgrywki online poprzez serwery BattleNet, gracze będą mieli również do dyspozycji kampanie przeznaczone do samodzielnego grania. StarCraft 2 ma być udostępniony razem z edytorem map zbudowanym na podstawie narzędzia, którego firma Blizzard używa do projektowania poziomów.

Więcej o grze można dowiedzieć się z otwartego właśnie, oficjalnego serwisu internetowego. Oprócz zrzutów ekranów, trailerów, oraz filmu z samej gry znaleźć tam można również sporo innych ciekawych informacji dotyczących nowego produktu Blizzarda. Nie podano jeszcze ani cen, ani terminu udostępnienia gry. Informacje te będą się pojawiać na stronach StarCraft2. Użytkowników systemu MacOS ucieszy zapewne zapowiedź firmy Blizzard, że wersja na ich system operacyjny pojawi się w sprzedaży równocześnie z wersją dla systemu Windows.

Oficjalna informacja prasowa.