StarCraft i WarCraft III w Poznaniu

Wielkie odliczanie czas zacząć! Już w najbliższą sobotę rozpocznie się największa w Polsce impreza z grami, turniejami, komputerami i hostessami w rolach głównych - Poznań Game Arena. W związku z coraz bliższym terminem otwarcia targów będziemy was zaszczycać jeszcze większą niż poprzednio ilością informacji, które są z nimi związane.

StarCraft i WarCraft III w Poznaniu
Dziś mamy wieści dla fanów dwóch kultowych RTSów - StarCrafta i WarCrafta.

Jak pisaliśmy spory czas temu, organizatorzy przewidzieli otwarte turnieje w obie gry. W minioną sobotę zostały podane szczegółowe informacje dotyczące rywalizacji.

Planowana liczba graczy w każdym z turniejów wynosi maksymalnie 64 osoby. Wśród nich, pewne miejsca mają członkowie reprezentacji Polski - zarówno w SC, jak i WCIII. Reszta musi zgłosić się do organizatorów w dniu turnieju (WCIII sobota, SC niedziela), w godzinach 10:00-11:00. Obowiązywać będzie zasada "kto pierwszy ten lepszy". Konieczny jest dowód tożsamości ze zdjęciem.

Kilka słów o przebiegu rywalizacji. Planowane są dwie fazy: pucharowa i grupowa. Faza pucharowa to gry bo1 bez drabinki looser bracker (sic!). 16 najlepszych zawodników przechodzi dalej, do fazy grupowej - zostaną podzieleni na czteroosobowe grupy i zagrają w systemie "każdy z każdym".

Co ważne, wszystkie mecze fazy pucharowej zostaną rozegrane na sprzęcie udostępnionym przez organizatorów PGA! Własny sprzęt będzie można podłączyć dopiero od fazy grupowej.

Więcej informacji na stronie organizatorów. Zapraszamy do gry!

Wszystko co powinniście wiedzieć w sprawie PGA znajdziecie w naszym artykule.