StarOffice domyślnie w ThinkPadach

Lenovo i Sun podpisały umowę, zgodnie z którą najnowsze modele ThinkPada R51e oraz niektóre R50e będą sprzedawane z zainstalowanym pakietem biurowym firmy Sun - StarOffice 8. Oferta ma dotyczyć komputerów przenośnych sprzedawanych w Singapurze.

StarOffice to komercyjny pakiet biurowy zawierający aplikacje-odpowiedniki programów znanych z pakietu Microsoft Office, np. Worda czy Excela. Pakiet został tak zaprojektowany, by ułatwić użytkownikom migrację między pakietem z Redmond i alternatywą (patrz też artykuł "StarOffice 8 kompatybilny z MS Office").

Niestety, Lenovo nie planuje na razie rozszerzenia oferty na cały świat - sprzedawanie pakietu biurowego razem z komputerem ma być bowiem odpowiedzią na lokalne zapotrzebowanie.

Przy okazji warto wspomnieć, że choć IBM już kilka miesięcy temu pozbył się działu produkcji komputerów PC i notebooków na rzecz Lenovo, do dziś większość maszyn sprzedaje się pod marką i charakterystycznym trójkolorowym logo IBM. Nawet w najnowszych ThinkPadach słowo "Lenovo" trudno znaleźć gdziekolwiek poza niewielką notką w kilku aplikacjach i mikroskopijnej wielkości wzmianką "Manufactured for Lenovo" na zasilaczu.


Zobacz również