Starcraft 2 coraz bardziej realny

W sieci grzmi od plotek, dotyczących rzekomo realizowanego projektu StarCraft 2. Doniesienia wydają się być coraz bardziej rzeczywiste, o nadchodzącym sequelu arcydzieła mówią już nie tylko fani SC, ale również... Przedstawiciele Blizzarda!

Starcraft 2 coraz bardziej realny
Ogromne zamieszanie wywołała brytyjska premiera Burning Crusade, czyli pierwszego dodatku do World of WarCraft. I choć gatunek MMORPG ma tyle wspólnego ze StarCraftem co Mandaryn(k)a z muzyką, to na premierze BC znalazło się miejsce i dla RTSa.

Jeden z przedstawicieli Blizzarda, Itzik Ben Bassat, stwierdził wprost: "Sam jestem zagorzałym fanem StarCrafta i mam nadzieję, że nie minie dekada od jego debiutu na rynku (1998), aż będę mógł obwieścić nadejście jego kontynuacji".

Wiele wskazuje na to, że faktycznie coś w trawie piszczy. W ubiegłym tygodniu, znany fanom SC i WIII serwis GosuGamers informował, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż StarCraft 2 zostanie oficjalnie zapowiedziany na przełomie lutego i marca 2007.

Pytanie tylko: czy gracze naprawdę chcą sequelu tak doskonałej gry? Czy Blizzard jest w stanie włożyć w niego tyle czaru, ile znalazło się w "jedynce"? Zapraszamy do dyskusji.