Starcraft: Ghost... Forever?

Starcraft: Ghost - produkcja Blizzarda, która miała ukazać się już dobre kilka lat temu znów jest powodem plotek i dyskusji. Tym razem chodzi o kolejne odroczenie realizacji projektu... Czy na zawsze?

Starcraft: Ghost... Forever?

SC:Ghost, po raz pierwszy został zaprezentowany na targach Tokyo Games Show w roku 2002. Miała to być gra akcji typu tpp, osadzona w świecie znanym z doskonałego rts-a StarCraft.

Minęło kilka lat, podczas których Blizzard wciąż odwlekał premierę gry, zamiast niej pojawiały się kolejne screenshoty, plotki i jedna czy dwie zajawki filmowe.

Na początku wydawało się, że jest to jedynie strategia reklamowa firmy, jednak przeciągające się terminy dały podstawy do obaw, że gra się nigdy nie ukaże.

Teraz koncern ogłosił, że zawiesza produkcję gry na PlayStation 2 oraz Xbox. Oficjalnym powodem jest anachroniczność tytułu, w stosunku do możliwości jakie oferują najnowsze konsole.

Teraz twórcy chcą poznać możliwości najnowszych urządzeń przenośnych i dostosować do nich swoje dzieło.

Pytaniem pozostaje czy informacja ta nie jest nieoficjalnym zakończeniem prac nad grą, która w porównaniu z innymi dziełami Blizzarda - nie oszukujmy się - nie zapowiadała się na wielki hit.