Stare horrory – retro makabra na Halloween. Gdzie obejrzeć klasykę kina grozy?

W kinach i w serwisach VOD nie brak współczesnych horrorów, w których twórcy dwoją się i troją, by zaskoczyć widzów. Czasem jednak dobrze jest sięgnąć do korzeni, zwłaszcza w Halloween. Przedstawiamy najciekawsze stare horrory w dziejach kina i podpowiadamy, gdzie je obejrzeć.

fot. Continental Distributing

Nikogo nie trzeba przekonywać, że historia kina grozy jest nader bogata. Obfituje zarówno w prawdziwe perły, jak i kompletne gnioty, z tym że czasem i one zyskują status kultowych. Z okazji zbliżającego się Halloween postanowiliśmy wybrać kilkanaście wyjątkowo intrygujących horrorów z minionych dekad. Postaraliśmy się, by nasz dobór filmów był jak najbardziej zróżnicowany. Na naszej liście znajdziesz więc horrory o kanibalach, slashery o psychopatycznych zabójcach, produkcje o zombie, wampirach, wiedźmach, czy inwazji kosmitów. Obok mniej lub bardziej znanych pereł umieściliśmy filmy wołające o pomstę do nieba oraz "dzieła", których twórcy odsądzani byli od czci i wiary. Na listę trafiły horrory twórców amerykańskich, włoskich, niemieckich, a nawet czeskich.

Jeśli propozycje z naszej listy trafią Ci do przekonania, bez trudu znajdziesz je na FlixClassic – polskim serwisie VOD umożliwiającym oglądanie filmowych klasyków z dawnych lat.

Zobacz również:

  • HBO Max - najlepsze horrory, jakie obejrzysz w 2023 roku [MAJ]

14 szokujących retro horrorów

Gotowi na retro Halloween?

Zobacz także: Horrory dla dzieci i nastolatków na Halloween. Co oglądać na platformie Netflix?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: