Starfield będzie lepszy bez wersji na PS5 i PS4

Narzekacie na brak Starfield na PS4 i PS5? Zdaniem Bethesdy pominięcie konsol Sony przełoży się na lepszą jakość gry.

fot. bethesda.net

Już po pierwszym ogłoszeniu przejęcia Bethesdy przez Microsoft pojawiły się głosy, że kolejne gry legendarnego producenta będą dostępne na wyłączność konsol "giganta z Redmond". Miesiące mijały, a Microsoft nie komentował oficjalnie sprawy, aż do targów E3 2021, które zakończyły się kilka dni temu. Podczas prezentacji Xbox & Bethesda Games Showcase, potwierdziły się obawy milionów sympatyków konsol PlayStation - kolejne gry od Bethesdy będą pojawiać się wyłącznie na konsolach Xbox i PC (z Windows 10). Oznacza to, że zapowiedziane już produkcje jak Starfield czy Redfall ominą użytkowników sprzętu Sony.

Reakcja graczy i sympatyków PlayStation była łatwa do przewidzenia. Złość i frustracja wylewała się z komentarzy i wiadomości umieszczanych m.in. w mediach społecznościowych. Do całego zamieszania odnieśli się włodarze firmy Bethesda - Pete Hines i Todd Howard. Pierwszy z panów doskonale rozumie graczy PlayStation, ale podkreśla, że niewiele może w tej sprawie zdziałać.

Zobacz również:

  • The Elder Scrolls VI tylko na Xbox. To już niemal pewne
  • Darmowe gry na PC, PlayStation oraz Xbox. Sprawdź najnowsze okazje [17.09.2021]
  • Promocje na gry na PS4 i PS5. Sprawdź najnowsze okazje [16.09.2021]

Jeśli jesteś wielkim fanem rzeczy, które tworzymy i nie są już dostępne na twojej platformie, całkowicie rozumiem jeśli jesteś niezadowolony, wkurzony lub cokolwiek innego. Rozumiem, to wszystko są prawdziwe uczucia i frustracje. Nie wiem, jak rozwiać obawy i wątpliwości fanów PS5, poza powiedzeniem, cóż, ja też jestem graczem PS5 i grałem w gry na tej konsoli, i są gry, w które zamierzam nadal na niej grać, ale jeśli chcesz zagrać w Starfielda, to tylko na PC i Xboxa. Przepraszam. Wszystko, co mogę powiedzieć, to przeprosić, bo jestem pewien, że to frustrujące dla ludzi, ale nie mogę wiele z tym zrobić - Pete Hines.

Todd Howard z kolei, choć współczuje graczom PlayStation, to podkreśla, że Starfield będzie lepszą grą dzięki temu, że ominie PS4 i PS5.

Nie chcesz nigdy pominąć ludzi, prawda? Ale na koniec dnia, twoja zdolność do skupienia się i powiedzenia, to jest gra, którą chcę zrobić, to są platformy, na które chcę ją zrobić i możliwość oparcia się na nich sprawie, że będzie to lepszy produkt - Todd Howard.

Premiera Starfield odbędzie się 11 listopada 2022 roku, tylko na konsolach Xbox oraz PC.

Zobacz również: Elden Ring pozostanie grą dla masochistów zapewniają twórcy