Starfleet Command III gotowe

Jak poinformowała firma Activision nowa taktyczna gra oparta na serii Star Trek: The next Generation wkrótce pojawi się w zachodnich sklepach.

Kolejna gra oparta na kultowej serii filmowej Star Trek, przenosi nas w świat kosmicznych batalii statków kosmicznych „żywcem” wyjętych z filmów o przygodach załogi statku kosmicznego Enterprise.

Gra nie oferuje zbyt rozbudowanej fabuły, jednak misje wykonywane w ramach trzech kampanii są zdecydowanie bardziej ze sobą powiązane niż miało to miejsce w poprzednich częściach gry. W Star Trek: Starfleet Command III obejmujemy dowództwo statku kosmicznego jednej z trzech stron konfliktu Federacji, Klingonów lub Romulan (w opcji multiplayer będzie dostępna jeszcze dodatkowa rasa Borga).

Zarządzanie statkiem to nie tylko wydawanie rozkazów dotyczących gdzie, jak i kiedy uderzymy ale również rozbudowa systemów zbrojeniowych a także dobieranie lub szkolenie odpowiednich członków załogi. W tej części serii znacznie uproszczono interfejs zarządzania zasobami statków tak aby gracz skoncentrował się przede wszystkim na samej walce. Kolejną nowością dostępną tylko w Star Trek: Starfleet Command III, jest możliwość udoskonalania broni i innych części systemów statku decydujących o jego sile bojowej.