Starsky&Hutch na PC

Firma Empire Interactive uruchomiła oficjalną stronę gry akcji, której fabułę oparto na popularnym serialu kryminalnym z lat siedemdziesiątych pt. Starsky&Hutch.

Gracze wcielą się w jednego z tytułowych detektywów, którzy w klasycznym czerwono-białym Fordzie Torino, będą uczestniczyli w pościgach za złoczyńcami wszelkiej maści. Jak się pewnie domyślacie takim właśnie autem jeździła w serialu tytułowa para detektywów.

Starsky & Hutch oferuje dziewiętnaście poziomów, których powierzchnia łącznie odwzorowuje ponad 10 000 kilometrów kwadratowych, po których będą mogli poruszać się gracze. W grze obok tytułowej dwójki, ich kilku kolegów i oczywiście złoczyńców, występuje ponad 100 odmiennych postaci reprezentujących ludność cywilną oraz 100 różnych typów samochodów. Ścieżka dźwiękowa i efekty dźwiękowe zostały "żywcem" przeniesione z serialu telewizyjnego i jest mieszanką czarnego fanku, soulu i disco - stylów charakterystycznych dla klimatu tamtego dziesięciolecia.

Na stronie poza informacjami na temat samej gry, znalazło się również miejsce na historię serialu oraz konkurs dla osób podobnych do występujących w grze aktorów. Premiera gry Starsky & Hutch na PC i PS2 planowana jest na kwiecień bieżącego roku, w wersji Xbox ukaże się w maju, a w wersjach na GBA i Game Cube we wrześniu.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie gry:

http://www.starsky-and-hutch.com