Starsze modele iPhone'a od dziś z FaceTime 1080p

iPhone 12 wprowadził wideorozmowy w rozdzielczości Full HD. Teraz funkcja ta trafia do starszych modeli, ale jest jeden haczyk.

FaceTime właśnie zyskało na jakości. Podczas premiery iPhone'a 12, Apple poinformowało, że najnowsze modele z wbudowanym modemem sieci 5G obsługa wideorozmowy w rozdzielczości 1080p. Niecałe dwa miesiące po ich premierze Apple po cichu wprowadziło obsługę FaceTime Full HD w starszych modelach.

FaceTime w iOS 14

FaceTime w iOS 14

iPhone 8 oraz nowsze od dziś kompatybilne są z FaceTime 1080p. Jest jednak jeden mały haczy. Aby skorzystać z FaceTime w wyższej rozdzielczości musimy być podłączeni do sieci Wi-Fi. Korzystając z LTE nadal będziemy w stanie nadawać i odbierać w jakości HD. Apple prawdopodobnie boi się o stabilność połączenia, ponieważ iPhone 12 pozwala na wykonywanie połączeń z FaceTime 1080p tylko i wyłącznie po połączeniu z siecią 5G lub podczas korzystania z odpowiednio szybkiego Wi-Fi.

Zobacz również:

  • Niezwykła oferta w przedsprzedaży! iPhone 13 jedynie za 3599 złotych!
  • Zamawiasz iPhone'a 13? Odbiory opóźnione nawet do października
  • Jaki model iPhone'a wybrać w 2020/2021 roku? [PORADNIK]

Według portalu MacMagazine skok w jakości połączeń wideo jest zauważalny. Portal przetestował już działanie FaceTime 1080p na starszych modelach iPhone'a.

Zobacz najnowsze informacje o Apple iPhone 12.

Źródło: imore.com