Start Gemini

AMD rozpocznie produkcję nowych układów do notebooków. Procesory oparte na technologii Gemini pojawią się na rynku za kilka miesięcy.

AMD zamierza wprowadzić do produkcji nową linię procesorów opartą na technologii Gemini. Pozwala ona wydłużyć czas pracy komputerów przenośnych poprzez zastosowanie specjalnych mechanizmów oszczędzania energii. Rozwiązanie to jest podobne do opracowanej przez Intela technologii SpeedStep. Producent zapowiada, iż nowe procesory AMD pojawią się w sprzedaży przed czerwcem br. Mobilny K-6 III+ wykonany w technologii 0,18 mikrona oraz wyposażony w 256 KB pamięci podręcznej będzie działać na płytach głównych z magistralą 100 MHz. Odnowiona zostanie również linia K6-2 przeznaczona dla notebooków.

AMD utrzymuje, iż obecnie posiada ponad 50% udziału w sprzedaży procesorów mobilnych przeznaczonych na rynek konsumencki. W Stanach Zjednoczonych prawie 90% laptopów w cenie poniżej 1000 USD jest zbudowanych z wykorzystaniem układów AMD. W przypadku urządzeń przeznaczonych na rynek korporacyjny firma znacznie odbiega od Intela, jednak i w tym segmencie ma udział. Sporo czasu zajmie AMD uporanie się z kwestią obniżenia poboru energii przez swój "okręt flagowy" - procesor Athlon, nie należy więc się spodziewać, aby w najbliższym czasie sprzedawano wyposażone w układy z tej serii.

Więcej informacji: www.news.com