Start Windows XP/Vista w 4 sekundy

Firma ASRock zaprezentowała nowe rozwiązanie, które pozwala uruchomić system operacyjny w zaledwie 4 sekundy. Technologia nazywa się Instant Boot i aby cieszyć się jej dobrodziejstwami, wystarczy jedynie zaktualizować BIOS płyty głównej.

Jak na razie, zaktualizowany BIOS z zaimplementowaną technologią Instant Boot dostępny jest jedynie dla wybranych płyt głównych ASRock. Wśród nich znajdują się modele: A780GXE/128M i AOD790GX/128M (Socket AM2+), oraz P43DE, P45TS, P45TS-R, P45TurboTwins2000, P45XE, P45XE-R i P45XE-WiFiN (Socket 775).

W jaki jednak sposób firmie ASRock udało się zmusić systemy Microsoft do dziesięciokrotnie szybszego startu? Otóż nie jest to jakaś przełomowa technologia, ale po prostu kolejna wariacja na temat funkcji uśpienia i hibernacji systemu Windows. Funkcja Instant Boot posiada także pewne ograniczenia, bowiem działa jedynie w wypadku, gdy system posiada tylko jednego użytkownika, który nie korzysta z mechanizmu Secure ID, ani hasła. Więcej informacji na temat nowej technologii ASRock, znajdziecie pod tym linkiem (strona w języku angielskim).


Zobacz również