Start rakiety Atlas V z zupełnie innej perspektywy. Nagranie robi wrażenie

Pasażer jednego z samolotów nagrał przelatującą w pobliżu rakietę Atlas V. Trzeba przyznać, że film ze startu rakiety kosmicznej z lotu pasażerskiego robi wrażenie.

Rakieta Atlas V należy do spółki United Launch Alliance, założonej przez Boeinga i Lockheed Martin. Była ona już kilkukrotnie wykorzystywana w misjach kosmicznych, m.in. posłużyła do wyniesienia w przestrzeń marsjańskiego lądownika InSight. Sprzęt jest obecnie testowany do udziału w misjach załogowych, skierowanych na ISS, czyli Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Atlas V, andy lin, rakieta kosmiczna, start rakiety, satelita, satelita wojskowy, boeing, nagranie, film, samolot, samolot pasażerski, kosmos, misja kosmiczna,

Źródło: Andy Lin/Twitter

Jak to zwykle bywa przy okazji wszelkich testów i lotów rakiet kosmicznych, nagrywanych jest wiele materiałów z tego typu wydarzeń. Podobnie było także w przypadku startu rakiety Atlas V, mającego miejsce 18 maja tego roku. Misja, której zadaniem było wyniesienie wojskowego satelity SBIRS Geo-5 na orbitę okołoziemską zakończyło się sukcesem. Jednak to nie ten fakt stanowi nową sensację, związaną z tym konkretnym startem.

Zobacz również:

  • Jeff Bezos poleci w kosmos już dziś! Gdzie i kiedy oglądać transmisję na żywo?

Nagranie startu rakiety z samolotu

Nagranie wyróżniające się spośród innych, podobnych materiałów i zyskujące coraz większą popularność na świecie, zostało zarejestrowane w momencie startu rakiety kosmicznej Atlas V, a następnie opublikowane dzień później na serwisie Twitter. Autorem filmu nakręconego przy pomocy smartfona - iPhone X, jest Andy Lin, który w momencie startu misji kosmicznej znajdował się na pokładzie samolotu pasażerskiego, przelatującego w bliskiej odległości od platformy startowej Atlasa V.

W momencie, gdy Andy Lin zobaczył jaki spektakl jest widoczny za oknem, natychmiast chwycił za telefon i rozpoczął nagrywanie. Tym sposobem, możemy cieszyć się widokiem startującej rakiety z zupełnie nowej i interesującej perspektywy.

Sprawdź także:

Spektakularne nagrania ostatniego zaćmienia słońca z różnych stron świata