Startuje 3. edycja Akademii Free2Play

Właśnie ruszają zapisy do bezpłatnej Akademii Free2Play (AF2P). Akademia skierowana jest do wszystkich chcących uczyć się projektowania gier. W tym roku skupiać się będzie na wersjach mobilnych gier w modelu free to play.

Organizatorem Akademii jest studio Ten Square Games. W tytuły tego developera gra około 35 milionów graczy na całym świecie. O co chodzi w Akademii? O teorię i praktykę w jednym. Na stronie wydarzenia od 1 października co tydzień będą pojawiać się wykłady przybliżające kolejne zagadnienia z zakresu tworzenia gier. Wykłady odpowiedzą na te podstawowe pytania - na czym dokładnie polega praca projektanta gier? Jak wygląda cykl życia gry w modelu free to play? Jak zwizualizować swój pomysł na grę? Każdy z nich będzie kończył się zadaniem. Pozytywne przejście ich wszystkich pozwoli najlepszym kursantom spotkać się we Wrocławiu. W ciągu weekendowych warsztatów uczestnicy Akademii pod okiem doświadczonych praktyków będą mogli rozwijać własne pomysły na gry. Dla najlepszych przewidziane są tablety firmy Samsung i Apple, oprogramowanie Microsoftu oraz miesięczne, płatne staże w siedzibie organizatora. Praktyki mogą zakończyć się propozycją pracy.

Kursy online będą trwały do 4 listopada. Warsztaty zaś odbędą się na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w ostatni weekend listopada. Nie trzeba posiadać żadnego doświadczenia w projektowaniu gier, by uczestniczyć w Akademii Free2Play. Mile widziane jest jednak zamiłowanie do grania. Niektórzy dotychczasowi uczestnicy Akademii pod jej wpływem wywracali swoje życie do góry nogami. Tak jak Daniel, który wygrał 1. Akademię i od trzech lat pracuje projektując gry. Wcześniej zajmował się... prawem. Nawet jeśli nie zrobisz takiej rewolucji jak Daniel, nie będziesz żałować uczestniczenia w Akademii. Spotkasz na niej bowiem ludzi, którzy na projektowaniu gier znają się jak nikt inny. Do tej pory swoją wiedzą na warsztatach AF2P dzielili się specjaliści z Techlandu, AT Games, CD Projekt RED. Na Akademii pojawiają się także eksperci spoza branży gier, jak choćby marketer Paweł Tkaczyk, którzy pozwalają na gry spojrzeć z szerszej perspektywy.

Na stronie AF2P znajdziesz krótki formularz. Zostaw dane kontaktowe i poczekaj na zawiadomienia o kolejnych kursach. Dołączyć możesz w dowolnym momencie przed zakończeniem części online. Najświeższe informacje zawsze na fanpage’u Akademii oraz u Karoliny Stryjek, organizatorki wydarzenia.