Startuje Liga Heyah Logitech Cybersport

Choć Heyah Logitech Cybersport oficjalnie startuje 14 maja, w poniedziałek, to organizatorzy już teraz informują o pierwszych emocjach związanych z zabawą. W Lidze ruszyła bowiem możliwość rzucania wyzwań.

Najnowsza edycja Ligi Heyah Logitech Cybersport wprowadza szereg zmian do regulaminu rozgrywek. Przede wszystkim, uczestnicy zostali podzieleni na trzy klasy: Pro, Amotor oraz Open. O przynależności do danej kategorii decydują umiejętności.

Kolejne zmiany dotyczą systemu rozgrywania meczy. W tej edycji ligi brak jest fazy grupowej czy pucharowej. Uczestnicy rzucają sobie wyzwania i otrzymują jednakową ilość punktów za każde zwycięstwo. System z założenia ma promować aktywność klanów/graczy, nie zaś same umiejętności.

Janusz "hayabusa" Kubski tak streszcza zasady Counter-Strike'a:

"Przypomnę gramy z każdym z przeciwników mecz i ewentualnie rewanż, który nie jest obowiązkowy. Gramy 1(jedną) mapę MR15, a system wam ją wybiera losowo spośród listy map. Mapa będzie widoczna po zaakceptowaniu meczu przez przeciwnika.

Gramy inaczej niż w pozostałych ligach, systemem ladderowym. Wygra ten, kto oczywiście zdobędzie jak najwięcej punktów. Punktacja 3/1/0 - a więc za wygrany mecz 3 pkt. za remis po 1 pkt. otrzymują oba zespoły, za przegrany oczywiście 0 pkt."

Pierwsze mecze ruszają już w poniedziałek. Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem.