Startuje filmowa wypożyczalnia TP

Telekomunikacja Polska uruchomiła internetową wypożyczalnię filmową. Na początek jej klienci wybierać mogą spośród ok. 100 tytułów - jednak przedstawiciele firmy zapowiadają, że do końca roku katalog powiększony zostanie do 500 pozycji. W ofercie filmowego serwisu TP znalazły się filmy polskie oraz zagraniczne (m.in. "Pan i Pani Smith", "Oliver Twist", czy "Vinci") - za ich wypożyczenie na dobę zapłacić trzeba od 2 do 12 złotych.

Startuje filmowa wypożyczalnia TP
Na razie z nowej oferty skorzystać mogą użytkownicy telewizji tp (tzn. usług videostrada tp oraz multipakiet tp), która dostępna jest tylko w 6 największych miastach (Warszawie, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku). Do wypożyczania i oglądania filmów nie są potrzebne żadne dodatkowe urządzenia - wystarczy sprzęt, z którego korzystają już użytkownicy videostrady tp (czyli modem livebox tp, zestaw instalacyjny z dekoderem oraz, oczywiście, telewizor).

Klient dokonuje wyboru filmu na ekranie TV - za pomocą pilota dekodera. W katalogu prezentowane są podstawowe informacje o danym filmie (w tym m.in. krótki opis, informacje o twórcach oraz zwiastun). Wybrany film jest następnie przesyłany do odbiorcy - plik jest zabezpieczony systemem DRM (tak, by mógł go obejrzeć jedynie uprawniony odbiorca). Klient przez 24 godziny ma pełny dostęp do filmu - może go wielokrotnie oglądać. Przedstawiciele TP zapewniają, że dane są przesyłane na tyle szybko, iż oglądania filmu można rozpocząć zaraz po jego wybraniu. Filmy dostępne są w formacie MPEG4. Warto podkreślić, iż nowa usługa TP przygotowana została we współpracy z firmą Cineman oraz ITI Film Studio i Kino Świat.

Startuje filmowa wypożyczalnia TP

Internetowa wypożyczalnia filmów TP

"Telekomunikacja Polska jako pierwsza firma w Polsce uruchomiła wideo na życzenie. Wierzę, że usługa ta zmieni oblicze polskiego rynku telewizyjnego, ponieważ daje Klientowi pełną wolność wyboru i komfort. Naszym celem jest stworzenie najbogatszej biblioteki filmów i programów on-demand w Polsce. W najbliższym czasie planujemy wprowadzić nowe, innowacyjne usługi, takie jak: telewizję wysokiej rozdzielczości HDTV oraz PVR - dekodery najnowszej generacji z twardym dyskiem umożliwiające nagrywanie wybranych programów telewizyjnych" - komentuje Kornelia Mathea, Dyrektor Dywizji Usługi dla Domu TP.

Filmy dostępne w internetowej wypożyczalni TP kosztują 2, 6 lub 12 zł. Klient płaci za wypożyczenie środkami zgromadzonymi na swoim koncie użytkownika - może je zasilać kupując odpowiednią kartkę-zdrapkę w salonie sprzedaży TP. Alternatywną metodą jest zadzwonienie (z telefonu, na który zarejestrowana jest usługa) pod specjalny numer - 0 300 900 100 (każde połączenie z nim zasila konto kwotą 9 zł.).

Więcej informacji znaleźć można na stronie operatora.

Zainteresowanym polecamy również nasz test usługi videostrada TP - "Videostrada - usługa prosta ale uboga".