Startujemy z Ligą Pełnoletnich Zręcznościówek

Liga Twardzieli już za nami. Wraz z jej zakończeniem oddajemy wam kolejną możliwość głosowania i ostrej dyskusji. Tym razem, w szranki staną prawdziwi weterani rynku gier komputerowych. Panie i Panowie czapki z głów! Przed Wami pierwsza w Polsce Liga Pełnoletnich Zręcznościówek!

Nazwa najnowszej Ligi nie wzięła się znikąd. Wśród tytułów, jakie prezentujemy znajdziecie tylko absolutne klasyki, gry, które zapisały się w pamięci użytkowników na długie lata. Można śmiało powiedzieć, że każdy z nich jest jak wino - im starszy tym lepszy...

Minimalny wiek, jaki musiał osiągnąć tytuł aby dostać się do tego zacnego grona to 18 lat. Drugim, koniecznym, ograniczaniem był gatunek. Po bardzo burzliwej debacie w redakcji postanowiliśmy postawić na zrecznościówki, które mimo upływu lat wciąż wiele nie straciły na grywalności.

Oceniać można jak zawsze w kilku kategoriach. Pomysł ma wyrazić innowacyjność dzieła, oraz określić jego fabułę i formę. Grywalność w przybliżeniu pokazuje na ile godzin (Dni? Miesięcy? Lat?) dany tytuł potrafi przykuć do ekranu. Grafika i Audio oznaczają wasze wrażenia wizualne i słuchowe. Czasoodporność wreszcie - czy dany tytuł zdał egzamin dojrzałości i mimo upływu 18 lat nadal nie ma sobie równych?

Tytuły jakie przygotowaliśmy to: Space Invaders, Pac - Man, Spy vs Spy, Test Drive, Snake, River Raid, Arkanoid, Boulder Dash, Tempest, Frogger, Moon Patrol, Galaxian, Contra, Tank, Pong, Sea Dragon, Dizzy - The Ultimate Cartoon Adventure, Castle Wolfenstein, Defender, Montezuma's Revenge oraz David's Midnight Magic.

Głosować możecie w tym miejscu.