Starutki Galaxy S7 z najnowszymi poprawkami - Samsung zaskakuje

Samsung udostępnił kolejną aktualizację zabezpieczeń dla Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że smartfony te mają prawie 5 lat.

Koreańczycy walczą obecnie o klientów świetnym wsparciem posprzedażowym. Samsung oferuje przedłużone gwarancje dla flagowców oraz darmowe wymiany stłuczonych ekranów. Dodatkowo inżynierowie postarali się o aktualizacje oprogramowania. Każdy nowy smartfon Samsunga ze średniej oraz wyższej półki cenowej będzie otrzymywać aktualizacje Androida do nowszych wersji przez co najmniej trzy lata od daty premiery.

Samsung Galaxy S7 Edge
Źródło: pcworld.com

Samsung Galaxy S7 Edge

Źródło: pcworld.com

Na szczęście Samsung nie zostawia na lodzie również posiadaczy starszych modeli flagowych Galaxy S.

Zobacz również:

  • iPhone 13 z gorszym ekranem? Niestety to może być prawda!
  • Nowy tablet od Samsunga. Co wiemy o Galaxy Tab S7 FE?

Koreańczycy rozpoczęli właśnie aktualizację oprogramowania dla niespełna pięcioletnich flagowców z początku 2016 roku. Mowa o Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge. Urządzenie te otrzymały właśnie nową łatkę bezpieczeństwa.

Użytkownicy Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge informują o dostępności nowej aktualizacji oprogramowania, która wprowadza poprawki zabezpieczeń datowane na 1 września 2020 roku. Oprogramowanie jest już dostępne w Kanadzie oraz Wielkiej Brytanii.

Poprawka jest niewielka i zajmuje zaledwie 70 MB. Oprogramowanie posiada numer kompilacji G930FXXU8ETI2 dla Galaxy S7 oraz G935FXXU8ETI2 dla Galaxy S7 Edge. Aktualizacja ma również poprawić stabilność urządzenia, zwiększyć wydajność działania oraz usunąć niektóre błędy.

Udostępnienie aktualizacji oprogramowania dla tak starych smartfonów to spore zaskoczenie. Tym bardziej, że Samsung informował już, że urządzenia te nie są uwzględnione w planie regularnego wydawania poprawek zabezpieczeń. Nowa aktualizacja w przeciągu najbliższych dni trafi do naszego kraju.

Aby zainstalować aktualizację należy przejść do Ustawienia > Aktualizacja oprogramowania i wybrać opcję Pobierz i zainstaluj.

Nadal korzystasz z Galaxy S7/S7 Edge? Pomyśl nad wymianą na najnowszego Samsunga Galaxy S20 FE.

Źródło: sammobile.com