Statystyki pod lupą

Niezależna firma konsultingowa, przeprowadziła weryfikację danych dotyczących ruchu na serwerach Wirtualnej Polski.

KPMG Consulting, będąca jedną z największych na świecie firm konsultingowych, przeprowadziła analizy ruchu na serwerach Wirtualnej Polski. Z badań wynika, iż portal ten odwiedza blisko 900 tysięcy osób miesięcznie.

Autorzy raportu potwierdzili zatem statystyki ruchu podawane przez kierownictwo firmy. Wirtualna Polska jest pierwszym polskim ośrodkiem internetowym, który zlecił niezależnej firmie weryfikację pomiarów miesięcznego ruchu na swoich witrynach.

"Współpraca Wirtualnej Polski z KPMG otwiera nowy rozdział w rozwoju polskiego rynku internetowego. Po raz pierwszy niezależna firma potwierdziła prawdziwość danych upublicznianych przez portal internetowy w Polsce. Działania tego typu są szczególnie ważne na młodych rynkach, na których brak jest instytucji weryfikujących podawane przez uczestników rynku informacje" - stwierdził Jacek Kawalec, wiceprezes zarządu Wirtualnej Polski. Dokonywana przez KPMG weryfikacja obejmowała stosowane przez WP procedury zbierania danych o wizytach użytkowników, raporty na temat ruchu internetowego oraz dane o ilości zarejestrowanych użytkowników serwisu.

W Polsce badania internetowe prowadzą już między innymi OBOP i SMG/KRC. Na początku sierpnia cztery polskie portale: Wirtualna Polska, Onet.pl, Poland.com oraz Interia.pl wraz z wydawnictwem Agora i Presspublica powołały firmę Polskie Badania Internetowe. Jej zadaniem będzie opracowanie uniwersalnego mechanizmu badania sieci, aby wyniki były bardziej szczegółowe i dostarczały cenniejszych informacji reklamodawcom planującym internetowe kampanie.

Więcej informacji:

www.kpmg.com


Zobacz również