Stawka większa niż życie jakiej nie widzieliście czyli Hans Kloss w HD

Ważna informacja dla wszystkich miłośników Hansa Klossa. Telewizja Polska dokonuje waśnie rekonstrukcji słynnego serialu telewizyjnego z lat 60. pt. Stawka większa niż życie. Przygody Hansa Klossa po raz pierwszy zobaczymy w jakości HD.

Hans Kloss w HD

Hans Kloss w HD? To dobry powód, by odświeżyć sobie ten klasyczny serial...

Stawka większa niż życie w HD

Rekonstrukcji dokonuje Ośrodek Dokumentacji i Zbiorów Programowych TVP. Negatyw filmu został oczyszczony a następnie zeskanowany klatka po klatce i skopiowany do komputera w jakości HD. Następnie zmieniono proporcje obrazu z 4:3 na 16:9 oraz usunięto uszkodzenia i poprawiono jakość dźwięku.

Stawka większa niż życie - kultowy serial w nowej odsłonie

Serial Stawka większa niż życie produkcji TVP powstał w latach 1967-68 i chociaż niektórzy zarzucali mu polityczno-historyczną stronniczość, to serial cieszył się olbrzymią popularnością. Od tamtego czasu właściwie nie doczekaliśmy się w Polsce równie dobrego filmu czy serialu szpiegowsko-wojennego. Cieszy mnie więc fakt, że Hansa Klossa będziemy mogli zobaczyć odnowionego cyfrowo i w wysokiej rozdzielczości. Stawka większa niż życie w HD pojawi się w kanale TVP HD już 13 listopada o godz. 18.25.