Steam Controller jednak nie będzie mieć klasycznego krzyżaka

Valve podczas prezentacji swojego systemu Steam OS i zapowiedzi urządzeń z rodziny Steam Machine poinformowała, że pracuje nad budową kontrolera do gier przeznaczonego dla graczy korzystających z klasycznych komputerów. Do tej pory nie odbyła się jeszcze premiera tego akcesorium i dużo wskazuje na to, że model wprowadzony do sprzedaży będzie znacznie różnił się od pierwszego prototypu.

Nowe informacje o kontrolerze Steam pochodzą z grafiki, która znalazła się w plikach Steama po ostatniej aktualizacji. Widać na niej kontroler z opisanymi przyciskami, który różni się od poprzednich wizualizacji i prototypów. Zmiana dotknęła lewej części kontrolera. W padzie Steam Controller, który widać na grafice pochodzącej z ostatniej aktualizacji klienta usługi Steam, zamiast klasycznego krzyżaka (połączonych przycisków góra, dół, lewo i prawo) zastosowano analogową gałkę.

W klasycznych kontrolerach do PlayStation i Xboksa dostępne są zarówno klasyczne przyciski, jak i analogowa gałka. Różnica jest taka, że Sony i Microsoft stosują inny układ, a krzyżak i “grzybek” zamienione są miejscami. W przypadku pada Steam Controller nie jest to możliwe, ponieważ Valve zdecydowało się na zastosowanie nowatorskiego rozwiązania w postaci dwóch paneli dotykowych.

Nie wiadomo jeszcze, czy grafika faktycznie prezentuje nową wersję pada od Valve, czy też to tylko jeden z konceptów Steam Controllera. Na autentyczność takiego układu wskazuje fakt, że grafika została znaleziona w plikach Steam, ale gracze muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość i poczekać na oficjalną prezentację.

źródło: uk.ign.com