Steam Link na macOS w końcu dostępny. Sprawdzamy wymagania.

Steam Link w końcu zawitał na komputery Mac. Jak wygląda wersja na macOS i jakie ma wymagania?

Apple ostatnimi czasy zasłynęło w sieci walką z niezależnymi deweloperami. W związku z krytyką App Store ze strony Epic Games, gra Fortnite została usunięta z oficjalnego sklepu Apple. W związku z zamkniętym systemem operacyjnym użytkownicy urządzeń z iOS i iPadOS nie mogą pobrać gier Epic Games.

Steam Link

Steam Link

Z podobnymi trudnościami spotkała się również firma Valve, która dwa lata temu udostępniła na smartfony Apple aplikację Steam Link.

Zobacz również:

  • iPad mini 6 za drogi? Amerykanie już go przecenili!
  • Największy konkurent Diablo za darmo na Steam. Sprawdź promocję

Tworzenie jej wersji na macOS zajęło twórcą aż dwa lata. Finalnie aplikacja Steam Link na komputery macOS trafiła do Mac App Store.

Steam Link to program pozwalający strumieniować gry ze Steama z wydajnego komputera na drugie urządzenie, którego podzespoły nie byłyby w stanie uruchomić gry.

Najnowsza aplikacja w rzeczywistości jest uproszczonym pulpitem zdalnym pozwalającym uzyskać dostęp do Steama na innym urządzeniu.

Steam Link na iOS/iPadOS oraz macOS posiada kilka ograniczeń względem wersji na Androida i Windowsa. Wynika to ze ścisłego regulaminu App Store i obostrzeń ze strony Apple.

Dzięki aplikacji Steam Link posiadacze komputerów z systemem operacyjnym macOS będą mogli zagrać w gry dostępne jedynie na Wiindowsa.

Do działania wymagane jest szybkie połączenie z siecią. Steam zaleca wykorzystanie połączenia przewodowego w standardzie Gigabit Ethernet.

Steam Link na macOS obsługuje również kontrolery firm trzecich z certyfikatem MFI.

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami na temat iPhone 13.

Źródło: slashgear.com