Steam Machines przesunięte na 2015 rok

Tydzień temu Dell zadeklarował, że będzie produkować Steam Machines - "konsolo-komputery" przygotowywane przez Valve, które zapowiedziało pierwsze egzemplarze na październik 2014. Teraz data premiery urządzenia uległa przesunięciu.

Maszyn od Valve nie ma się co spodziewać szybciej niż w 2015 roku. Również i ta data nie jest ostateczna i może się zmienić. Wszystko przez kontroler - nazwany po prostu Steam Controller. Gadżet jest w fazie testów, a z oficjalnego bloga Steam można dowiedzieć się, że aktualnie testowane są bezprzewodowe prototypy. W testach udział biorą zarówno tzw. "hardkorowi gracze", jak również i osoby, które lubią pograć sobie od czasu do czasu. Kontroler ma satysfakcjonować obie grupy. Jako że testerzy mają mnóstwo uwag, Valve musi wprowadzić cały szereg poprawek i ulepszeń.

Steam Machines przesunięte na 2015 rok

Jest to o tyle istotne, że kontroler pełni ważną rolę w Steam Machines - zastępuje klawiaturę i myszkę. Opóźnienie premiery maszyny da Valve również więcej czasu, aby zachęcić producentów, do tworzenia wersji gier na Steam OS. Póki co nie słychać, aby ktokolwiek szykował jakikolwiek tytuł pod ten system - oczywiście poza samym Valve.

Zobacz również:

  • Dell pokazuje Radeon RX 6800 XT dla systemów Alienware
  • Masz komputer Dell? Firma pomoże w aktualizacji do Windows 11
  • Battlefield - kupując 3 gry zaoszczędzisz 580 zł. Sprawdź, jak to możliwe