Steam chce walczyć z tańszymi zakupami i wprowadza ograniczenia

Steam wprowadza ograniczenia związane ze zmianami regionu, które umożliwiały kupowanie gier w niższych cenach niż te, którą są obowiązujące w danym kraju.

fot. Steam

Jednym ze sposobów na tańsze zakupy na Steam jest zmiana regionu. Wiadomym jest od dawna, że w niektórych krajach gry są zdecydowanie tańsze, i użytkownicy Steama korzystali z tego, zmieniając na czas transakcji informacje o miejscu zamieszkania. Teraz pojawiają się donosy, że platforma zmodyfikowała pewne ustawienia kont, które maja uniemożliwić tego typu działania.

Według Steam Database, użytkownicy mogą teraz zmieniać region tylko raz na trzy miesiące. W informacji możemy przeczytać:

W dalszym rozprawianiu się z ludźmi kupującymi gry w tańszych regionach, Valve dodało limit częstotliwości zmiany kraju konta Steam. Nie może on być aktualizowany częściej niż raz na 3 miesiące. Zakupy można realizować przy użyciu metody płatności z Twojego obecnego regionu.

Zobacz również:

  • Wielka awaria Steam, PlayStation i Fortnite. Co się dzieje? [Aktualizacja]
  • Lidl: ruszyła wielka wyprzedaż - taniej nawet o 80%! Co warto kupić?

Oficjalne regulaminy dotyczące danego kraju nie mówią nic o częstotliwości zmiany regionu. Podobno, ograniczenia zostały wprowadzone przed wielką wyprzedażą na Steam, która ma się rozpocząć dziś o 18:00 czasu polskiego i potrwać do 8 lipca.

Zobacz także: Dying Light 2 - wiemy, kiedy zobaczymy kolejny gameplay z gry